Демієлінізуючі захворювання нервової системи

Демієлінізуючі захворювання нервової системи – це група патологій, які характеризуються ушкодженням мієлінових оболонок нейронів, що призводить до ослаблення або повного припинення передачі нервових імпульсів і розвитку неврологічних розладів. Процес може поширюватися на центральну і периферичну нервову системи (ЦНС і ПНС).

Дана група захворювань включає:
    • оптиконевромієліт, або хвороба Девіка;
    • розсіяний склероз;
    • розсіяний енцефаломієліт;
    • гострий дисемінований енцефаломієліт.

Патологія швидко прогресує і залежно від локалізації вогнища ураження може супроводжуватися різними проявами, аж до розладу життєво важливих функцій – порушення слуху, зору, мовлення тощо. Тому важливо знати перші ознаки і при їх появі одразу ж відправитися на прийом до фахівця.

Симптоми та ознаки

Клінічна картина визначається тим, яка саме частина ЦНС або ПНС постраждала, тому загальні ознаки демієлінізації виділити складно. Найпоширенішим станом є розсіяний склероз, для якого характерні:
    • когнітивні розлади – зниження пам'яті, працездатності, уваги;
    • параліч очних м'язів;
    • м'язові спазми;
    • посилення сухожильних рефлексів;
    • порушення зору;
    • напади запаморочення;
    • порушення координації;
    • розлад статевої функції;
    • нетримання сечі тощо.
    
При поширенні демієлінізуючих змін на ПНС спостерігаються парези кінцівок, суглобові болі, порушення серцевого ритму, коливання артеріального тиску тощо.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Вважається, що демієлінізуючі захворювання розвиваються на тлі спадкової схильності та впливу несприятливих зовнішніх чинників на організм. Можливі причини:
    • аутоімунна патологія;
    • інфекційні процеси (герпес, краснуха, кір тощо);
    • метаболічні порушення;
    • дефіцит вітаміну В12 в організмі;
    • важкі інтоксикації.

Найчастіше ці патології пов'язують саме з аутоімунними порушеннями.

Залежно від механізму виділяють два типи демієлінізуючих захворювань:
    • зумовлені руйнуванням мієліну під впливом зовнішніх чинників;
    • ті, що супроводжуються синтезом мієліну з уже наявними дефектами, що й призводить до його руйнування в подальшому.

Методи діагностики

Пацієнти VIVERE CLINIC проходять комплексне обстеження, яке дає змогу визначити тип патології, поширеність демієлінізуючих змін та їх локалізацію, а також знайти причину такого порушення. Усі ці фактори важливі для підбору ефективного лікування.
Особливу увагу приділяють диференціальній діагностиці, оскільки ця група захворювань симптоматично схожа з багатьма неврологічними порушеннями.

Для підтвердження діагнозу можуть використовуватися такі методи:
    • лабораторні аналізи ліквору на визначення антитіл;
    • МРТ головного і спинного мозку;
    • ЕЕГ-викликані потенціали;
    • електроміографія.

Профілактика

Зменшити ризик руйнування мієлінової оболонки нервів дозволяє мінімізація впливу на організм несприятливих чинників. Насамперед слід своєчасно лікувати будь-які інфекції та аутоімунні захворювання, відмовитися від зловживання алкоголем, уникати іншого токсичного впливу на організм, раціонально харчуватися.

Лікування

Демієлінізуючі захворювання повністю не піддаються лікуванню, проте лікарі нашої клініки на основі результатів комплексного обстеження знаходять причину їхнього розвитку і підбирають терапію, спрямовану саме на її нівелювання. Таким чином вдається ефективно боротися із загостреннями, призупинити процес руйнування речовини та навіть сприяти ремієлінізації.

При своєчасному зверненні вдається відновити функції ЦНС і поліпшити якість життя пацієнта, уникнути незворотних процесів. При демієлінізації ЦНС або ПНС можуть використовуватися:
    • імуносупресивна терапія;
    • введення імуноглобулінів;
    • плазмаферез.
Препарати і методи підбирають індивідуально залежно від виду патології та ступеня її прогресування, супутньої неврологічної симптоматики, віку пацієнта тощо.

Рекомендації

Запис на консультацію до лікаря необхідний за появи найменших ознак ураження, адже втрата значної кількості мієліну поступово веде до дегенерації аксона, а потім – і тіла нейрона. Ці процеси незворотні й супроводжуються важкими наслідками.

Вартість

Ціна діагностики та лікування у VIVERE CLINIC залежить від використовуваних методів і формується індивідуально. Дізнатися вартість окремих послуг можна у нашого менеджера.
Щоб записатися на прийом до лікаря, залиште заявку на нашому сайті або зателефонуйте.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Арсірій Дар'я Олександрівна
Є речі, які від нас не залежать, але це не означає, що на цьому закінчилось життя. Треба діяти, шукати рішення, видихнути й подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Проводжу діагностику та лікування хворих з ураженням центральної, периферичної та вегетативної нервової системи. Володію такими маніпуляціями: - паравертебральна блокада; - кінезіотейпування; - люмбальна пункція.

Арсірій Дар'я Олександрівна
лікар-невролог ІІ категорії, дитячий лікар-невролог

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Мельник Леся Ігорівна
Займайтеся тим, що любите, і Вам ніколи не доведеться працювати.

Лікування дітей з РАС. Лікування PANS/PANDAS. Лікування опортуністичних інфекцій. Лікування імунних дефіцитів. Лікування та супровід хронічних дерматозів з метою продовження періодів ремісій та зменшення кількості рецидивів.

Мельник Леся Ігорівна
Лікар-імунолог, дитячий лікар-імунолог, лікар-дерматовенеролог (дорослий і дитячий)
Сенченко Андрій Борисович
Баланс у всьому!

-УЗД органів черевної порожнини -УЗД щитоподібної залози -УЗД органів малого тазу -УЗД нирок

Сенченко Андрій Борисович
Лікар УЗД ІІ категорії

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія