Аутоімунні алопеції

Аутоімунна алопеція характеризується осередковим випаданням волосся, спричиненим порушеннями в роботі імунітету. Також цей стан відомий у медицині як алопеція Ареата, або осередкова.

Діагностується патологія у дітей і дорослих, до неї схильні чоловіки та жінки різного віку. Обумовлена вона пригніченням кореневої системи волосся на клітинному рівні. Імунна система помилково ідентифікує цибулину волосяного фолікула, як стороннє тіло, здатне завдати шкоди організму, і відторгає їх. Як результат, з'являється одна або кілька залисин різного розміру.

Симптоми та ознаки

Основний симптом аутоімунної алопеції — випадання волосся та утворення залисин. Найчастіше прояви локалізуються на голові, у чоловіків можуть спостерігатися залисини на бороді, рідше помітні й на інших ділянках тіла.

Залежно від клінічної картини виділяють кілька типів аутоімунної алопеції:

 • мультилобулярна — є кілька лисин на голові;
 • універсальна — випадає волосся по всьому тілу;
 • офазис — незвичайна і рідкісна форма, при якій випадання відбувається у вигляді корони в області шиї та вух;
 • однолоскутна — спостерігається одне вогнище облисіння;
 • тотальна — супроводжується повним випаданням волосся на голові та тілі.

Захворювання має хвилеподібний характер. Після того, як волосся відростає, через якийсь час воно знову випадає.

Також аутоімунна алопеція часто супроводжується зміною нігтів — вони набувають вигляду наждачного паперу, стають борозенчастими, покриваються білими плямами. Прояви доставляють пацієнтам сильний психологічний дискомфорт, особливо жінкам, і можуть сприяти розвитку депресії.

З появою перших ознак облисіння слід записатися прийом до лікаря, щоб з'ясувати причину проблеми і підібрати коректну терапію.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Патологія зумовлена порушенням функцій імунної системи. Вона розпізнає волосся, як сторонні тіла (аналогічно вірусам, бактеріям), і стимулює вироблення антитіл, які атакують кореневі фолікули, що і призводить до запалення фолікула і випадання волосся, яке зазнало атаки.

Точної причини аутоімунної алопеції не встановлено. Проте вважається, що вагому роль відіграє генетичний чинник. При обтяженому сімейному анамнезі ризик розвитку хвороби зростає. Також провокуючими факторами можуть стати:

 • гормональний дисбаланс;
 • метаболічні порушення;
 • вплив несприятливих зовнішніх факторів, зокрема радіаційне опромінення.

Методи діагностики

Пацієнти VIVERE CLINIC проходять комплексну діагностику, яка дозволяє виявити "поломки" на імунному, генетичному рівні, визначити можливі метаболічні порушення, які спровокували розвиток алопеції.

Обстеження може включати такі методи:

 • лабораторні аналізи (напрямок на діагностику аутоімунного процесу);
 • генетичні тести;
 • УЗД внутрішніх органів та ін.

У нашій клініці можна пройти будь-які дослідження, включаючи специфічні. Також ми співпрацюємо з провідними лабораторіями світу та при необхідності надсилаємо біологічний матеріал для виконання складних аналізів, які дозволяють виявити метаболічні та імунологічні проблеми в організмі. Саме виявлення та усунення причин аутоімунної алопеції дозволяє нашим пацієнтам досягти повного одужання без подальших рецидивів.

Профілактика

Специфічних методів немає. Оскільки патологія багато в чому зумовлена генетичним фактором, слід приділити особливу увагу плануванню та веденню вагітності.

Лікування

Лікування аутоімунної алопеції у нашій клініці виконується за індивідуальною програмою. Вона складається з урахуванням анамнезу, типу патології та причини її розвитку. Може включати гормональну, імуносупресивну терапію. Лікарі VIVERE CLINIC завжди ставлять за мету усунення причинного механізму.

Рекомендації

Якщо ви помітили ознаки облисіння, запишіться на консультацію VIVERE CLINIC. Мультидисциплінарний підхід та використання світових досягнень дозволяє нам виявляти і усувати причину, надаючи вам можливості для повного одужання. Використання косметичних процедур та симптоматичне лікування при аутоімунній алопеції неефективне та забезпечує лише тимчасове згладжування клінічних проявів.

Вартість

У нашій клініці пацієнтам доступний весь комплекс лікувально-діагностичних послуг, ціна на які вказана у прайсі. При цьому остаточна вартість обстеження та терапії визначається індивідуально залежно від використовуваних методів.

Запис на прийом можливий за телефоном, а також через онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Сенченко Андрій Борисович
Баланс у всьому!

-УЗД органів черевної порожнини -УЗД щитоподібної залози -УЗД органів малого тазу -УЗД нирок

Сенченко Андрій Борисович
Лікар УЗД ІІ категорії

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія