Неврит лицьового нерва

Неврит (невропатія) лицьового нерва — це захворювання нервової системи, при якому відбувається часткове або повне порушення функцій мімічної мускулатури. Залежно від того, на якому рівні сталося ураження, виділяють центральне або периферичне ураження.

Виділяють такі форми невриту:

 1. Первинний (ідіопатичний) — вважається синонімом паралічу Белла, виникає через здавлювання та набряк нерва в кістковому каналі, де проходить нерв. Причина його невідома, частіше виникає на тлі переохолодження чи вірусної інфекції.
 2. Вторинний. Є наслідком іншого захворювання (цукровий діабет, розсіяний склероз та ін.).

Симптоми: коли звертатися до лікаря?

Найчастіше лицьовий неврит характеризується одностороннім ураженням і проявляється такими змінами:

 • слабкість мімічної мускулатури на стороні ураження (незмикання повік, згладженість лобних складок, опущення куточка рота, щоки);
 • згладження носогубної складки;
 • зміна смаку на передніх ⅔ язика;
 • порушенням секреції слізних і слинних залоз (сухість ока або сльозотеча, сухість у роті);
 • проблеми під час прийому їжі.

Лікар проводить діагностичні тести: просить підняти брови, насупитися, сильно заплющити очі, надути щоки, показати зуби. Також присутні загальні симптоми: головний біль, чутливість до звуків, зміна смаку.

Якщо запальний процес спричинений герпесвірусною інфекцією, такий стан називають синдромом Ханта. Клінічно він відрізняється тим, що ураженню лицьового нерва передує поява червоного болісного висипання на щоці або в області біля вуха.

При появі будь-яких із перелічених симптомів слід записатися на прийом до лікаря, щоб вчасно розпочати лікування та уникнути серйозних неврологічних ускладнень.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Викликати неврит лицьового нерва здатні такі фактори:

 • ЛОР-патології (запальні процеси вуха та придаткових пазух носа);
 • цукровий діабет;
 • хвороба Лайма;
 • травми черепа;
 • інфекційні захворювання, зумовлені вірусом герпесу;
 • сильне переохолодження;
 • порушення кровообігу;
 • пухлини головного мозку;
 • розсіяний склероз та інші.

Методи діагностики

Спочатку лікар вивчає скарги пацієнта, анамнез хвороби, проводить неврологічний огляд. Потім для підтвердження діагнозу та визначення причини можуть призначатися такі методи обстеження:

 • клінічні аналізи крові для визначення причини;
 • СКТ голови та скроневих кісток;
 • МРТ головного мозку та мостомозочкових кутів;
 • дослідження на визначення типу герпесу при синдромі Ханта;
 • електронейроміографія м'язів обличчя.

Діагностична програма у нашій клініці складається індивідуально залежно від форми патології, симптоматики та анамнезу. Наші лікарі завжди націлені на визначення причини невриту та підбір етіологічної терапії для досягнення повного одужання та профілактики ускладнень.

Всі необхідні аналізи, у тому числі специфічні, та інструментальні дослідження, можна пройти в нашій клініці. Вам не потрібно ходити до інших лабораторій, що значно економить час.

Профілактика

Щоб мінімізувати ризик розвитку невриту лицьового нерва, слід уникати переохолодження, надмірних стресів, травм черепа. Також корисним буде загартування, раціональне харчування з достатнім споживанням вітамінів групи В, своєчасне лікування ЛОР-патології та інших супутніх захворювань.

Лікування лицьового невриту

Терапевтична програма складається персонально і орієнтована на усунення причини запалення лицьового нерва.

Золотим стандартом вважається призначення терапія в перші 72 години від початку появи симптомів, тому візит до лікаря не варто затягувати.

Лікувальна програма може включати:

 • глюкокортикоїди;
 • прийом протизапальних, протинабрякових препаратів;
 • противірусна або антибактеріальна терапія за показаннями;
 • догляд за очима для запобігання патології рогівки;
 • ЛФК, масаж, фізіотерапія.

Тривалість терапії залежить від причини запалення та його інтенсивності. Однак при своєчасному зверненні за медичною допомогою та проведенні адекватної терапії вдається досягти одужання та повністю відновити іннервацію мімічних м'язів обличчя.

Рекомендації

При ігноруванні симптомів лицьового невриту та відсутності своєчасного лікування у пацієнта можуть розвинутись контрактури мімічних м'язів, мимовільне закриття ока з боку ураження при посмішці. Також є ризик ураження рогівки, аж до сліпоти. Тому при появі навіть незначних ознак асиметрії обличчя слід відправитися на консультацію до лікаря.

Вартість

У VIVERE CLINIC можна пройти комплексне обстеження та лікування при невриті лицьового нерва з використанням унікальних методів із доведеною ефективністю. Ми керуємося міжнародними протоколами та націлені на пошук та усунення причин хвороби.

Ціна послуг вказана у прайсі. Вартість діагностики та лікування у кожному випадку визначається індивідуально, оскільки залежить від використовуваних методів.

Запис на консультацію можливий на зручний для вас час по телефону або через онлайн-форму.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Рибак Ігор Романович
Серйозне прагнення до будь-якої мети – половина успіху в її досягненні.

- системні автоімунні захворювання; - ревматичні захворювання; - первинні та вторинні імунодефіцитні стани; - імунні форми безпліддя.

Рибак Ігор Романович
Лікар-імунолог першої категорії

Стаж: 35 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія