Епілепсія

Епілепсія – хронічне захворювання ЦНС, яке супроводжується пароксизмальними станами (безсудомними та судомними), а також поступовими специфічними змінами особистості. При відсутності правильного та своєчасного лікування патологія може призвести до епілептичного недоумства.

Розвивається епілепсія переважно в дитячому та молодому віці (до 20 років), однак може виникнути і у старших людей. Знати про основні ознаки захворювання варто кожному, адже при своєчасному та коректному лікуванні патологічний процес вдається локалізувати. А при дотриманні всіх рекомендацій лікаря 75% пацієнтам вдається досягти повного одужання.
Також варто знати, що епілепсія у дітей протікає більш злоякісно і швидше призводить до зниження інтелекту, порушення мовлення і навіть до втрати навичок.

Виділяють наступні види епілепсії:

    • скронева медіанна;
    • рефрактерна;
    • імунозалежні форми;
    • епілепсія, що виникла внаслідок церебральної фолатної недостатності.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Симптоми та ознаки

Вважається, що головною ознакою хвороби є раптовий судомний напад, але такий симптом присутній далеко не у кожного пацієнта. На розвиток захворювання ЦНС можуть вказувати й інші виді нападів:
    
    1. Генералізовані. Це загальновідомий напад, який починається з напруження м’язів всього тіла та короткочасної затримки дихання. Можливе самовільне сечовипускання. Далі відбувається судомний напад, який триває 10-20 секунд, після чого хворий повертається до свідомості і не пам’ятає, що сталося. Може виникнути сонливість.
    2. Безсудомні. Спостерігаються переважно у дітей 5-7 років. Хворий завмирає на 10-20 секунд, стає відчуженим, не реагує на зовнішні подразники.
    3. Атонічні. Характеризуються раптовою м’язового тонусу та часто - падіннями.
    4. Дитячий спазм. Проявляється несвідомим зведенням рук навколо грудей, випрямленням ніг і нахилом голови або всього тулуба вперед. Присутній переважно у дітей 2-3 років. Виникає зазвичай вранці і триває кілька секунд.

Інші ознаки епілепсії, при виникненні яких варто звернутися до лікаря:
    • нападоподібні розлади настрою;
    • нічні жахи у дітей;
    • полюсність поведінки – людина то привітна і доброзичлива, то егоїстична і злісна.

Причини

У 60% пацієнтів встановити причину розвитку хвороби не вдається. В такому випадку говорять про первинну, або ідіопатичну епілепсію.

Методи діагностики

При першому зверненні лікар детально вивчає скарги та анамнез пацієнта, уточнює, коли саме виник напад, за яких обставин, скільки тривав, чи є в сім’ї хворі на епілепсію.

Золотим стандартом діагностики епілепсії є електроенцефалографія (ЕЕГ). Щоб виявити причини та можливі супутні захворювання, лікар може додатково призначити лабораторні дослідження, МРТ головного мозку. 

Отримані дані дозволяють точно встановити діагноз та підібрати ефективний план терапії.

В клініці VIVERE ви можете пройти всі необхідні обстеження на сучасному обладнанні та по оптимальній ціні. Комплексна діагностика дозволяє виявити та усунути причину захворювання, попередивши його прогресування та ускладнення.

Профілактика

Специфічних методів попередження захворювання не існує. Знизити ризик виникнення епілепсії дозволяють заходи, направлені на профілактику травм голови, інфекцій головного мозку та мозкових оболонок, коректне ведення вагітності та пологів.

Стати причиною вторинної епілепсії можуть такі стани:

 1. травми голови;
 2. гіпоксія в передпологовому та післяпологовому періоді;
 3. перенесений інсульт;
 4. інфекції головного мозку та мозкових оболонок;
 5. генетичні патології;
 6. пухлини;
 7. церебральна фолатна недостатність;
 8. мітохондріальні порушення.

Лікування

 • Лікарі медичного центру VIVERE підбирають лікування епілепсії індивідуально для кожного пацієнта, обов’язково враховуючи причину її розвитку, різновид та частоту нападів, вік пацієнта. Терапія направлена на зменшення кількості нападів та повне усунення патології.
 • Нагляд та лікування здійснюється профільним неврологом-епілептологом, який веде регулярний прийом в клініці. Для лікування зазвичай призначається монотерапія одним протиепілептичним препаратом. Однак інколи необхідне одночасне призначення 2-3 засобів. Лікування епілепсії зазвичай тривале, проте в більшості випадків дозволяє досягти стійкої ремісії. Лікар спостерігає пацієнта протягом усього життя, контролює його ЕЕГ та рівень концентрацій протиепілептичних препаратів у плазмі крові.
 • Проте зустрічаються й резистентні форми епілепсії які не піддаються консервативній терапії. В такому випадку розглядають можливість хірургічного лікування.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Рекомендації

Якщо ви помітили у себе або близької людини симптоми, які можуть вказувати на епілепсію, не втрачайте дорогоцінний час – запишіться на прийом до фахівців клініки VIVERE. Адже виконати точну диференційну діагностику може лише лікар. Раннє виявлення хвороби та своєчасний початок лікування підвищує шанси на повне одужання.

Вартість

Вартість визначається в залежності від методів діагностики та терапії. З пацієнтом буде працювати команда спеціалістів: невролог,  психіатр, епілептолог. 
Запис на консультацію можливий за телефоном або заповнивши онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Мельник Леся Ігорівна
Займайтеся тим, що любите, і Вам ніколи не доведеться працювати.

Лікування дітей з РАС. Лікування PANS/PANDAS. Лікування опортуністичних інфекцій. Лікування імунних дефіцитів. Лікування та супровід хронічних дерматозів з метою продовження періодів ремісій та зменшення кількості рецидивів.

Мельник Леся Ігорівна
Лікар-імунолог, дитячий лікар-імунолог, лікар-дерматовенеролог (дорослий і дитячий)
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія