Герпесвірусні інфекції

Герпесвірусні інфекції – це група вірусних захворювань, які можуть вражати шкіру, слизові оболонки, внутрішні органи та периферичну і центральну нервову систему.

Згідно з даними ВООЗ, 90% населення планети є носієм вірусу герпесу. Однак особливість збудника в тому, що тривалий час (а іноді й усе життя) він може залишатися латентним і активуватися лише під впливом несприятливих чинників, супроводжуючись характерною симптоматикою.

Класифікація герпесвірусної інфекції залежно від локалізації ураження:
    • шкіри;
    • очей;
    • слизової оболонки рота;
    • аногенітальної ділянки;
    • нервової системи;
    • вісцеральний герпес;
    • дисемінований;
    • оперізувальний герпес (в ускладненій формі може проявлятися у вигляді енцефаліту, менінгіту).

Захворювання може мати локалізовану або генералізовану форму.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Симптоми

Залежно від локалізації ураження герпесвірусами симптоми можна розділити на два типи – з переважним ураженням видимих слизових оболонок і з переважним ураженням центральної нервової системи.

Для першого типу характерні пухирчасті висипання (спочатку з прозорим вмістом, потім – з каламутним), які з'являються навколо рота, на крилах носа, вухах, щоках, сідницях, кінцівках тощо. Перед їх виникненням турбують такі симптоми:
    • набряк, свербіж і печіння в місці ураження;
    • легке почервоніння шкіри;
    • збільшення регіонарних лімфовузлів.

Також може бути присутнім озноб, загальна слабкість, сонливість, підвищення температури тіла. Пухирці самостійно розкриваються й утворюють ерозивну поверхню, яка вкривається кіркою.

При другому типі – ураження вірусами центральної нервової системи – симптоматика буде як при синдромі хронічної втоми:
    • епізоди субфебрильної температури тіла;
    • тривала безпричинна втома;
    • емоційна лабільність;
    • порушення пам'яті та концентрації уваги;
    • часті головні болі;
    • болі в м'язах і суглобах;
    • депресія;
    • порушення сну.

Причини

Інфікування вірусом герпесу виникає у разі тісного контакту з хворим під час гострої фази або з носієм, оскільки поза організмом людини збудник швидко гине. 

* Також інфікування може відбутися під час пологів від матері до дитини. 

Методи діагностики

У VIVERE CLINIC пацієнти проходять комплексне обстеження, яке дає змогу визначити збудника, форму патології, ступінь її прогресування, можливі ускладнення та підібрати ефективну тактику лікування. Принципова відмінність у підході VIVERE CLINIC до терапії герпесвірусних інфекцій – діагностується мінорний імунодефіцит, внаслідок якого відбувається реактивація герпесвірусу. Таким чином вдається не просто полегшити симптоми тимчасовим застосуванням противірусної терапії, а завдяки компенсації імунодефіциту досягнути тривалої ремісії та попередити повторні рецидиви в майбутньому.

Для діагностики герпесвірусних інфекцій можуть використовуватися такі методи:
    • ПЛР;
    • імуноферментний аналіз;
    • імунограма;
    • діагностика малих (мінорних) імунодефіцитів;
    • генетична діагностика первинних імунодефіцитів.

Обстеження залежить від клінічних проявів і типу герпесу, який підозрює лікар. Усі діагностичні процедури можна пройти у VIVERE CLINIC без необхідності відвідувати інші лабораторії.

Спровокувати реактивацію герпесвірусної інфекції можуть такі чинники:

 1. ослаблення імунітету;
 2. стрес;
 3. генетична схильність;
 4. наявність у пацієнтів малих (мінорних) імунодефіцитів;
 5. переохолодження;
 6. важкі вірусні або бактеріальні інфекції;
 7. вплив на організм несприятливих чинників – ультрафіолет, хімічні речовини тощо.

Методи діагностики

 • У VIVERE CLINIC пацієнти проходять комплексне обстеження, яке дає змогу визначити збудника, форму патології, ступінь її прогресування, можливі ускладнення та підібрати ефективну тактику лікування Принципова відмінність у підході VIVERE CLINIC до терапії герпесвірусних інфекцій – діагностується мінорний імунодефіцит, внаслідок якого відбувається реактивація герпесвірусу. Таким чином вдається не просто полегшити симптоми тимчасовим застосуванням противірусної терапії, а завдяки компенсації імунодефіциту досягнути тривалої ремісії та попередити повторні рецидиви в майбутньому.
 • Для діагностики герпесвірусних інфекцій можуть використовуватися такі методи: • ПЛР;
  • імуноферментний аналіз;
  • імунограма;
  • діагностика малих (мінорних) імунодефіцитів;
  • генетична діагностика первинних імунодефіцитів.
 • Обстеження залежить від клінічних проявів і типу герпесу який підозрює лікар. Усі діагностичні процедури можна пройти у VIVERE CLINIC без необхідності відвідувати інші лабораторії.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Профілактика

Найефективніший метод профілактики хронічної герпетичної інфекції – компенсація імунодефіциту. Сучасна медицина дає змогу діагностувати та компенсувати більшість мінорних імунодефіцитів, що дає змогу подовжити ремісію та зменшити тяжкість рецидивів, а іноді й повністю захиститися від реінфекції.

Щоб знизити ризик інфікування повітряно-крапельним або контактним шляхом, рекомендується:
    • дотримуватися норм особистої гігієни;
    • своєчасно проходити терапію хронічних захворювань;
    • відмовитися від шкідливих звичок.

Лікування герпесвірусних інфекцій

У нашій клініці лікувальна тактика герпесвірусних інфекцій ділиться на дві частини – етіотропне лікування противірусними препаратами залежно від типу герпесвірусу і компенсація імунодефіциту. Головні зусилля завжди спрямовані на запобігання рецидивам інфекції, а не просто на елімінацію вірусу.

У VIVERE CLINIC використовуються всі доступні противірусні лікарські засоби, а також всі можливі препарати для компенсації імунодефіциту.  

Рекомендації

Якщо у вас часті рецидиви герпесвірусної інфекції, необхідно записатися на прийом до фахівця. Це дасть змогу своєчасно почати правильне лікування та уникнути переходу інфекції в генералізовану форму.

Вартість обстеження та лікування

У VIVERE CLINIC пацієнтам доступні різні діагностичні послуги, зокрема герпесвірусна панель (чек-ап), діагностика первинних імунодефіцитів (імунолог), генетична діагностика первинних імунодефіцитів (генетик), необхідні для постановки точного діагнозу, ефективної терапії (денний стаціонар) та гарного самопочуття.

Ціна комплексного обстеження залежить від застосовуваних методів і визначається індивідуально. Дізнатися вартість окремих процедур Ви можете під час первинної консультації або у наших адміністраторів.

Запис на консультацію здійснюється за телефоном або через онлайн-форму на нашому сайті. Потрапити на прийом можна у зручний для вас час.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Рибак Ігор Романович
Серйозне прагнення до будь-якої мети – половина успіху в її досягненні.

- системні автоімунні захворювання; - ревматичні захворювання; - первинні та вторинні імунодефіцитні стани; - імунні форми безпліддя.

Рибак Ігор Романович
Лікар-імунолог першої категорії

Стаж: 35 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Мельник Леся Ігорівна
Займайтеся тим, що любите, і Вам ніколи не доведеться працювати.

Лікування дітей з РАС. Лікування PANS/PANDAS. Лікування опортуністичних інфекцій. Лікування імунних дефіцитів. Лікування та супровід хронічних дерматозів з метою продовження періодів ремісій та зменшення кількості рецидивів.

Мельник Леся Ігорівна
Лікар-імунолог, дитячий лікар-імунолог, лікар-дерматовенеролог (дорослий і дитячий)
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Стефанишин Володимир Михайлович
«Хочеш іти швидко - іди сам, хочеш іти впевнено і далеко - йди з командою». Лише з командою однодумців можна досягти високих результатів.

Спеціалізуюся на: PANS/PANDAS, Мітохондріальні порушення, Синдром хронічної втоми, Аутоімунні енцефаліти.

Стефанишин Володимир Михайлович
Директор Vivere Clinic, президент Асоціації нейроімунологів України

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія