Мітохондріальна дисфункція

Мітохондріальна дисфункція - група патологічних станів, що розвиваються внаслідок розладу клітинної енергетики та характеризуються ураженням центральної нервової, імунної системи, м'язів, ШКТ, нирок та інших внутрішніх органів.

Мітохондрії – це крихітні структури, розташовані майже у всіх клітинах організму. Це ті частини клітини, які відповідають за синтез енергії. Вони роблять це шляхом генерації аденозинтрифосфату (АТФ), який є основним «паливом», для всіх клітин організму. З цієї причини мітохондрії часто називають "електростанцією" клітини.

В одній клітині може бути до кількох тисяч мітохондрій. Клітини мозку та м'язів є одними з тих, які потребують багато енергії, тому вони мають особливо високу щільність мітохондрій для забезпечення своїх енергетичних потреб. Коли мітохондрії функціонують погано, то відповідно погано працюють клітини організму.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Симптоми

Ознаки мітохондріального розладу включають наступне:
    • Розлад спектру аутизму.
    • Втрата координації рухів, м'язова слабкість, непереносимість фізичного навантаження.
    • Неврологічні проблеми, включаючи епілепсію та епілептичну активність на ЕЕГ.
    • Проблеми із зором та/або слухом.
    • Затримка психомовленнєвого розвитку, розумова відсталість.
    • Захворювання серця, печінки чи нирок.
    • Розлади шлунково-кишкового тракту (закрепи, проноси, постійна нудота).
    • Цукровий діабет.
    • Ендометріоз.
    • Синдром полікістозних яєчників.
    • Розлади дихання.
    • Зниження імунітету, алергічні реакції.
    • Порушення функції щитоподібної залози та/або надниркових залоз.
    • Дисфункція вегетативної нервової системи.
    • Нейропсихологічні зміни або деменція, що характеризується сплутаністю свідомості, дезорієнтацією та втратою пам'яті.
    • Психотичні порушення (шизофренія, галюцинації, маячні розлади).
    • Депресія, тривожні стани, обсесивно-компульсивний розлад.
    • Хвороба Паркінсона.
    • Астма.
    • Синдром хронічної втоми.
    • Хвороба Альцгеймера.

Якщо ви помітили якісь із зазначених симптомів, звертайтеся до VIVERE CLINIC. Наші лікарі проведуть комплексне обстеження, визначать причину порушення стану та підберуть ефективні способи терапії. Ми не займаємося лікуванням симптомів, а шукаємо та усуваємо причину захворювання.

Причини мітохондріальної дисфункції

Мітохондрії унікальні тим, що вони мають власну ДНК, яка називається мітохондріальною ДНК, або мтДНК (котра містить 37 генів). Мутації в цій мтДНК або в ядерній ДНК (ДНК, що знаходиться в ядрі клітини та містить приблизно 1500 генів, котрі відповідають за роботу мітохондрій) можуть спричинити мітохондріальний розлад. Токсини довкілля, деякі медичні препарати, інфекційні хвороби, хронічні або гострі запалення після вакцинації також можуть викликати мітохондріальну дисфункцію.

Діагностика

Діагноз встановлюється на основі присутності у пацієнта характерного симптомокомплексу (ознаки ураження сполучної тканини, повторювані епізоди порушення свідомості, блювання, обтяжений сімейний анамнез, інші симптоми) та результатів лабораторного обстеження.

Візуалізація мозку за допомогою магнітно-резонансної спектроскопії (МРС) може показати підвищений рівень лактату (який є біомаркером мітохондріальної дисфункції).

Інформацію про функцію мітохондрій також можна отримати за допомогою тесту під назвою MitoSwab, для якого потрібен лише мазок із щоки. Він може надати інформацію про функцію мітохондрій.

Також одним із провідних тестів є повне екзомне або геномне секвенування із дослідженням ДНК мітохондрій.

Під час тестування на мітохондріальну дисфункцію важливо зважати на те, що багато доступних тестів мають різну чутливість, тобто результати можуть виглядати нормальними, навіть якщо у людини є мітохондріальна дисфункція.

Тестування може знадобитися повторити кілька разів або під час певних фізіологічних умов, наприклад під час голодування або хвороби. Через ці проблеми лікар може рекомендувати лікування, навіть якщо результати тестів негативні, особливо якщо є ознаки, які свідчать про наявність мітохондріальної дисфункції.

Будь-які з перерахованих обстежень можна пройти в нашій клініці на інноваційному обладнанні та в сучасних лабораторіях усього світу, які забезпечують високу точність даних. Комплексне обстеження дозволяє нашим лікарям відшукати причину порушення стану та підібрати ефективні методи корекції, а не просто згладити симптоми.

Лабораторні обстеження, які необхідні для діагностики:

 1. повне мітохондріальне дослідження;
 2. метаболічний профіль;
 3. співвідношення лактат/піруват;
 4. амінокислоти та аміак;
 5. загальний та вільний карнітин;
 6. профіль ацилкарнітину;
 7. органічні кислоти сечі та інші.

Лікарі можуть порекомендувати кілька кроків для підтримки функції мітохондрій. До них відносяться:

 • Обмеження періодів голодування збільшення частоти прийому їжі та виключення деяких продуктів харчування.
 • Уникнення мітохондріальних токсинів (наприклад, вальпроєвої кислоти, деяких препаратів, що знижують рівень холестерину, аміноглікозидних антибіотиків, ацетамінофену, метформіну, бета-блокаторів тощо).
 • Уникнення фізіологічних стресових факторів коли це можливо (інфекційні захворювання, хвороба, лихоманка, екстремальні температури, хірургічне втручання, анестезія, тривале голодування, забезпечення підтримуючої терапії в умовах фізіологічного стресу, L-аргінін).
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Профілактика

Генетичне обстеження дозволяє виявити причини та вплинути на ризик розвитку дисфункції у дитини.

Лікування

Деякі вітаміни та добавки також можуть бути рекомендовані (і повинні застосовуватися під наглядом лікаря). Важливо співпрацювати з лікарем, щоб підібрати правильний протокол лікування дисфункції мітохондрій. Типи добавок, які можуть бути корисними, їх дозування та тривалість лікування повинні визначатися кваліфікованим клініцистом. У разі неправильного використання деякі вітаміни та добавки можуть мати потенційні побічні ефекти.

Рекомендації

Чим молодша дитина, тим легше захворювання піддається корекції. Тому важливо стежити за станом малюка з раннього віку та при появі перерахованих симптомів записатися на прийом до фахівця.

Мітохондріальна дисфункція лежить в основі багатьох соматичних розладів і в дорослих пацієнтів, таких як епілепсія, проблеми із зором та/або слухом, закрепи, проноси, постійна нудота, цукровий діабет, дисфункція вегетативної нервової системи, шизофренія, депресія, тривожні стани, хвороба Паркінсона, синдром хронічної втоми, хвороба Альцгеймера, ендометріоз. Саме тому обов'язково потрібно пройти діагностику для оцінки ступеня її вираженості. Лікування/корекція мітохондріальної дисфункції в багатьох випадках допомагає повністю вилікуватись від багатьох соматичних розладів.  

Вартість

У нашій клініці виконуються всі необхідні діагностичні та лікувальні процедури за оптимальними цінами. Вартість обстеження та послідуючої терапії розраховується у кожному випадку індивідуально залежно від використовуваних методів.

У клініці Vivere з пацієнтом працюють генетик, невролог та психіатр.
Запис на консультацію можливий за телефоном або через онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Сенченко Андрій Борисович
Баланс у всьому!

-УЗД органів черевної порожнини -УЗД щитоподібної залози -УЗД органів малого тазу -УЗД нирок

Сенченко Андрій Борисович
Лікар УЗД ІІ категорії

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Шейко Макар Васильович
Змінимо психіатрію разом

- консультативний прийом; - патопсихологічне обстеження; - лікування розладів психіки та поведінки.

Шейко Макар Васильович
Заступник директора з клінічних питань Vivere Clinic, Лікар-психіатр вищої категорії та лікар-генетик

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Арсірій Дар'я Олександрівна
Є речі, які від нас не залежать, але це не означає, що на цьому закінчилось життя. Треба діяти, шукати рішення, видихнути й подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Проводжу діагностику та лікування хворих з ураженням центральної, периферичної та вегетативної нервової системи. Володію такими маніпуляціями: - паравертебральна блокада; - кінезіотейпування; - люмбальна пункція.

Арсірій Дар'я Олександрівна
лікар-невролог ІІ категорії, дитячий лікар-невролог

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія