Безпліддя внаслідок мітохондріальних порушень

Мітохондрії вважаються «електростанціями» клітин в організмі людини, оскільки беруть участь у виробленні клітинної енергії. Для успішного запліднення та розвитку ембріона потрібна велика кількість енергії. Необхідний вміст АТФ забезпечують органели даного типу, проте при наявних мітохондріальних порушеннях це стає неможливим та призводить до розвитку безпліддя.

Симптоми та прояви

Головна клінічна ознака безпліддя, яке розвинулося внаслідок мітохондріальних мутацій – відсутність вагітності більше 1 року при регулярному статевому житті без застосування контрацепції.

Залежно від ступеня та особливостей дисфункції мітохондрій у тій чи іншій мірі можуть турбувати такі симптоми:

 • слабкість, швидка втомлюваність;
 • зниження імунітету;
 • алергічні реакції;
 • порушення зору або слуху;
 • неврологічні розлади та ін.

При мітохондріальних порушеннях також може виникнути полікістоз яєчників, який супроводжується порушенням менструального циклу, тягнучими болями внизу живота, маточними кровотечі та іншими симптомами.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Відомо, що мітохондріальна ДНК успадковується виключно по материнській лінії. Вона відповідає за забезпечення енергією енергозатратних процесів запліднення яйцеклітини та подальшого розвитку ембріона. При дисфункціях мітохондрій процес зачаття стає неможливим через брак клітинної енергії.

Безпліддя внаслідок мітохондріальних порушень виникає як у жінок, так і у чоловіків. Мутації мітохондріальної ДНК (мтДНК) та окислювальний стрес призводять до порушення сперматогенезу та дисфункції сперматозоїдів.

Мутації мітохондрій, які призводять до порушення їх функціональності, можуть передаватися у спадок або бути викликані різними факторами:

 • токсична дія на організм;
 • неконтрольований прийом деяких лікарських засобів;
 • ускладнення вакцинації;
 • інфекційні захворювання;
 • хронічні патології з тривалим протіканням;
 • несприятлива екологічна ситуація.

Методи діагностики

При підозрі на безпліддя внаслідок мітохондріальних порушень у VIVERE CLINIC обстеження проходять обидва партнери. Для діагностики ми застосовуємо сучасні методики та технології, які дозволяють зрозуміти причини відсутності вагітності.

Програма обстеження спрямована насамперед на виявлення дисфункцій мітохондрій і включає ряд лабораторних досліджень. Всі необхідні аналізи, зокрема специфічні, можна здати в нашій клініці. Також ми співпрацюємо з провідними лабораторіями світу, що дозволяє виконати унікальні генетичні та метаболічні дослідження.

Додатково може бути потрібна консультація ендокринолога, генетика та інших фахівців вузьких напрямків, УЗД та інші інструментальні дослідження. Завдяки комплексному підходу лікарям нашої клініки вдається точно встановити причину безпліддя та підібрати ефективні методи її усунення для відновлення дітородної функції.

Профілактика

Суть профілактики безпліддя внаслідок мітохондріальних порушень полягає у своєчасному виявленні та усуненні першопричини, а також проведенні необхідних генетичних досліджень при плануванні зачаття та у період вагітності. Зменшити ризик виникнення дисфункції мітохондрій можна, якщо уникати шкідливих умов роботи та контакту з токсичними речовинами, своєчасно лікувати інфекційні та запальні захворювання.

Лікування безпліддя внаслідок мітохондріальних порушень

У VIVERE CLINIC лікування безпліддя, яке виникло через мітохондріальні порушення, спрямоване на усунення основного захворювання. Комплексна терапія може включати прийом вітамінів та лікарських засобів, підбирається вона індивідуально або консиліумом лікарів після всебічного медичного обстеження. Ми спрямовуємо зусилля на відновлення функцій мітохондрій, що дозволяє відновити здатність організму до зачаття та виношування плода.

Рекомендації

Якщо більше 1 року вам не вдається зачати дитину, при цьому є ознаки дисфункцій мітохондрій, слід записатися на прийом до лікаря. Своєчасно проведена діагностика та лікування допоможуть не тільки завагітніти, а й виносити здорову дитину. У клініці VIVERE CLINIC ви отримаєте допомогу кваліфікованих лікарів, які керуються принципами доказової медицини та мультидисциплінарного підходу.

Вартість

Скільки коштує діагностика та лікування безпліддя внаслідок мітохондріальних порушень залежить від низки факторів, зокрема, від методик і технологій, які застосовуються. Оскільки програма обстеження та терапії для кожного пацієнта підбирається індивідуально, вартість може змінюватись. Ціни на окремі послуги нашої клініки наведено у прайсі.

Запис на консультацію до спеціаліста у VIVERE CLINIC можливий за телефоном або через онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Шейко Макар Васильович
Змінимо психіатрію разом

- консультативний прийом; - патопсихологічне обстеження; - лікування розладів психіки та поведінки.

Шейко Макар Васильович
Заступник директора з клінічних питань Vivere Clinic, Лікар-психіатр вищої категорії та лікар-генетик

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Рибак Ігор Романович
Серйозне прагнення до будь-якої мети – половина успіху в її досягненні.

- системні автоімунні захворювання; - ревматичні захворювання; - первинні та вторинні імунодефіцитні стани; - імунні форми безпліддя.

Рибак Ігор Романович
Лікар-імунолог першої категорії

Стаж: 35 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія