Міастенія та міастенічні синдроми

Міастенія — це прогресуюче хронічне аутоімунне захворювання, яке характеризується слабкістю м'язів і швидкою втомлюваністю. Під час розвитку патології відбувається ураження рецепторів ацетилхоліну аутоантитілами, внаслідок чого розвивається м'язова слабкість. При відсутності лікування порушується механізм ковтання, робота дихальних м'язів, що може становити серйозну небезпеку для життя пацієнта.

Симптоми та прояви

У 85% випадків міастенія починається з очної симптоматики, а протягом 2-х років прогресує до генералізованої форми. Серед перших ознак міастенії варто відзначити опущення повік (часто двостороннє, але проявляється у різній мірі на обох очах). Крім цього, пацієнта турбують двоїння в очах, нечіткість зору. Симптоми вирізняються динамічністю — посилюються під час тривалого неспання і зменшуються після відпочинку.

При генералізованій формі міастенії додаються такі клінічні ознаки:

 • слабкість м'язів кінцівок і тіла (пацієнт не може підняти руки вгору, йому важко ходити);
 • невиразне мовлення;
 • потрапляння рідкої їжі в ніс;
 • проблеми з утриманням голови в рівному положенні (падає на груди);
 • зміна тембру голосу тощо.

Залежно від форми захворювання можуть бути присутніми не всі перераховані симптоми. У будь-якому разі при появі ознак порушення нервово-м'язової передачі потрібен негайний запис до лікаря.

При міастенічному синдромі Ламберта-Ітона (це не міастенія, а так званий міастенічний синдром, який виникає у разі онкологічної патології) симптоми розвиваються від низу до верху, тобто спочатку турбує слабкість ніг, стає важко ходити, підніматися сходами.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

При міастенії відбувається порушення роботи нервово-м'язових синапсів. Імунна система виробляє антитіла проти ацетилхолінових рецепторів постсинаптичної мембрани, внаслідок чого порушується процес скорочення і розслаблення м'язів. Причини патології достеменно не встановлені, але до провокуючих чинників належать перенесені інфекційні захворювання, а також порушення в роботі імунної системи.

Вроджені міастенічні синдроми в більшості випадків викликані мутаціями гена COLQ. При цьому дисфункції можуть зачіпати як рецептори ацетилхоліну, так і синапс. Міастенічний синдром Ламберта-Ітона розвивається на тлі раку легень або інших злоякісних пухлин.

Методи діагностики

У медичному центрі VIVERE CLINIC лікарі використовують комплексний підхід до діагностики міастенії. Обстеження починається зі збору анамнезу та проведення дослідження крові на виявлення антитіл проти ацетилхолінових рецепторів.

Щоб безпомилково поставити діагноз, застосовуються різні інструментальні методи обстеження. Насамперед призначають електронейроміографію (ЕНМГ) з прозериновим тестом. З метою диференціальної діагностики можуть бути призначені МРТ, ЕЕГ. Також можуть знадобитися додаткові лабораторні аналізи крові, інструментальні дослідження для визначення ступеня ураження синапса та інших особливостей патології.  З метою виявлення пухлин тимуса обов'язково виконується КТ органів грудної клітки.

Усі необхідні дослідження можна пройти в нашій клініці. Завдяки комплексному підходу лікарям VIVERE CLINIC вдається встановити діагноз і причину виникнення патології, що надалі допомагає вибрати правильну стратегію лікування.

Профілактика

Специфічної профілактики захворювання сьогодні не існує, проте важливо при появі найменших ознак міастенії звернутися до лікаря.

Лікування міастенії та міастенічних синдромів

Лікарі VIVERE CLINIC підбирають терапевтичну програму індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням причини, особливостей перебігу хвороби та інших нюансів. Застосовується медикаментозне лікування — антихолінестеразні препарати (підвищують концентрацію ацетилхоліну в синаптичній щілині). Комплексна терапія включає індивідуально підібрані імуносупресивні засоби:

 • кортикостероїди;
 • цитостатики;
 • імуноглобуліни.

При неонатальній міастенії (у новонароджених) ефективним методом лікування вважається плазмаферез. У разі виявлення тимоми виконується хірургічне видалення вилочкової залози.

Рекомендації

У разі появи одностороннього птозу повік, м'язової слабкості та підвищеної втомлюваності варто звернутися по медичну допомогу в клініку VIVERE CLINIC. Зволікання може призвести до розвитку серйозних ускладнень, аж до втрати працездатності. Рання діагностика значно збільшує шанси на повне одужання.

Вартість послуг VIVERE CLINIC

Скільки коштує лікування міастенії або міастенічного синдрому в клініці VIVERE CLINIC однозначно сказати не можна. На вартість впливають використовувані методи обстеження і терапії, тривалість їх застосування. Ціни на окремі послуги можна уточнити у лікаря під час прийому або в адміністратора.

Записатися на консультацію до фахівця можна за телефоном або через онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Стефанишин Володимир Михайлович
«Хочеш іти швидко - іди сам, хочеш іти впевнено і далеко - йди з командою». Лише з командою однодумців можна досягти високих результатів.

Спеціалізуюся на: PANS/PANDAS, Мітохондріальні порушення, Синдром хронічної втоми, Аутоімунні енцефаліти.

Стефанишин Володимир Михайлович
Директор Vivere Clinic, президент Асоціації нейроімунологів України
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог
Рибак Ігор Романович
Серйозне прагнення до будь-якої мети – половина успіху в її досягненні.

- системні автоімунні захворювання; - ревматичні захворювання; - первинні та вторинні імунодефіцитні стани; - імунні форми безпліддя.

Рибак Ігор Романович
Лікар-імунолог першої категорії

Стаж: 35 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія