Лікування деменції

Деменція — це хронічне, поступово прогресуюче захворювання, яке супроводжується порушенням когнітивних функцій, необхідних практично всім видів пізнавальної діяльності. За статистикою, такою хворобою страждає близько 10% жителів планети в зрілому віці.

Найбільш схильні до деменції люди старше 65 років, проте розвинутися вона може в будь-якому віці. Чим старшою стає людина, тим вищий ризик органічного ураження головного мозку.

Залежно від віку пацієнта виділяють дві форми деменції:

 • пресенільна — діагностується у віці 40-60 років;
 • сенільна — характерна для людей після 65 років.

Нозологічні види деменції:

 1. Хвороба Альцгеймера. Найбільш поширена форма, що супроводжується поступовим сталим прогресуванням. На неї припадає близько 60% усіх клінічних випадків. Зазвичай викликана поєднанням генетичних факторів, способу життя та впливу навколишнього середовища.
 2. Судинна. Зумовлена порушенням кровообігу в судинах головного мозку.
 3. Деменція з тільцями Леві. Симптоматично схожа на хворобу Паркінсона, супроводжується розладом розумових здібностей.
 4. Лобно-скронева. Виникає внаслідок спадкових та спорадичних патологій.
 5. Мультисистемні дегенерації. Розвиваються внаслідок регенерації нервових клітин певних ділянок головного мозку.
 6. ВІЛ-асоційована. Розвивається на тлі ураження головного мозку вірусом імунодефіциту.

Симптоми та ознаки

При деменції поступово порушуються усі когнітивні функції. Першим симптомом може стати погіршення пам'яті, яке в подальшому переходить у старече слабоумство.

Залежно від клінічної картини та її вираженості виділяють три стадії перебігу хвороби:

 1. Легка деменція. Супроводжується незначним погіршенням пам'яті, складнощами із запам'ятовуванням нових слів, забудькуватістю. Цей етап займає 2-4 роки. У цей час пацієнт зберігає самостійність.
 2. Проміжна або помірна. Найбільш тривала – від 2 до 10 років. На даному етапі хворий має проблеми з короткочасною пам'яттю, втрачає думку під час розмови, йому складно приймати рішення. З'являється надмірна підозрілість, порушення сну, напади марення.
 3. Тяжка деменція. Середня тривалість – 1-3 роки. Характерні глибокі розлади пам'яті. Хворий часто не впізнає близьких, стає байдужим, втрачає здатність до самостійності та потребує постійного догляду.

Інші ознаки деменції:

 • апатія;
 • втрата професійних навичок, а потім і навичок повсякденної активності, самообслуговування;
 • втрата інтересу до занять, які раніше подобалися;
 • схильність до депресії, психози;
 • замкнутість, небажання спілкуватися;
 • порушення орієнтації у просторі та часі;
 • поведінкові розлади – агресія, емоційна лабільність, дратівливість;
 • галюциноз.

На пізній стадії відбувається розпад особистості та психічних функцій. При появі найменших ознак захворювання слід записатися на прийом до невролога. Своєчасна терапія дозволить уповільнити прогресування патології та зберегти когнітивні здібності пацієнта.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Деменція розвивається внаслідок органічного ураження головного мозку, яке можуть спровокувати:

 • перенесені інфекції;
 • атрофічні процеси;
 • метаболічні порушення (розсіяний склероз, системний червоний вовчак та ін.);
 • судинні патології;
 • дефіцитні стани, зокрема, недостатність фолієвої кислоти.

Ризик розвитку деменції збільшується під впливом таких факторів:

 • генетична схильність;
 • хвороба Альцгеймера та інші нейродегенерації;
 • церебральний атеросклероз;
 • артеріальна гіпертензія;
 • цукровий діабет;
 • перенесений інсульт;
 • аутоімунні енцефаліти;
 • гіпоксичне ураження мозку після тривалої реанімації;
 • епілепсія;
 • ендокринні порушення (діабет, гіпотиреоз);
 • алкоголізм;
 • пухлини головного мозку;
 • інтоксикації, робота на шкідливому виробництві.

Методи діагностики

Діагноз встановлюється з урахуванням даних неврологічного огляду, анамнезу, результатів досліджень. Обстеження може включати:

 • лабораторні аналізи (біохімія, глікемічний профіль, гормони щитоподібної залози та ін.);
 • МРТ головного мозку;
 • дослідження ліквору на маркери вірусних нейроінфекцій та аутоантитіла;
 • доплерографія судин голови та шиї;
 • ЕЕГ.

Пацієнти VIVERE CLINIC проходять комплексне обстеження, яке дозволяє точно встановити діагноз, а головне знайти і усунути причину. Таким чином ми руйнуємо причинний механізм, що сприяє органічному ураженню мозку, і досягаємо повного одужання.

Профілактика

Специфічних заходів немає. Проте мінімізація дії на організм несприятливих чинників значно знижує ризик розвитку деменції. Насамперед слід вести здоровий спосіб життя, відмовитися від зловживання алкоголем, своєчасно лікувати будь-які захворювання.

Лікування

У нашій клініці схема лікування деменції підбирається персонально для кожного пацієнта з урахуванням віку, причин, супутніх проблем зі здоров'ям, даних обстеження. Ми націлені на усунення метаболічних, судинних та інших порушень, які є причинним механізмом розвитку органічного ураження мозку.

Рекомендації

Деменція схильна до постійного прогресування. Однак своєчасне та правильне лікування дозволяє значно уповільнити цей процес та зберегти ясність мислення на довгі роки. Тому при появі найменших ознак слід відправитися на консультацію до лікаря.

Вартість

У VIVERE CLINIC використовуються передові методи діагностики та лікування деменції. Дізнатися ціну окремих послуг ви можете у прайсі. Проте остаточна вартість формується індивідуально, оскільки залежить від методів, які використовуються в конкретному випадку.

Запис на консультацію у VIVERE CLINIC можливий онлайн або по телефону.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Рибак Ігор Романович
Серйозне прагнення до будь-якої мети – половина успіху в її досягненні.

- системні автоімунні захворювання; - ревматичні захворювання; - первинні та вторинні імунодефіцитні стани; - імунні форми безпліддя.

Рибак Ігор Романович
Лікар-імунолог першої категорії

Стаж: 35 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Арсірій Дар'я Олександрівна
Є речі, які від нас не залежать, але це не означає, що на цьому закінчилось життя. Треба діяти, шукати рішення, видихнути й подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Проводжу діагностику та лікування хворих з ураженням центральної, периферичної та вегетативної нервової системи. Володію такими маніпуляціями: - паравертебральна блокада; - кінезіотейпування; - люмбальна пункція.

Арсірій Дар'я Олександрівна
лікар-невролог ІІ категорії, дитячий лікар-невролог

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Мельник Леся Ігорівна
Займайтеся тим, що любите, і Вам ніколи не доведеться працювати.

Лікування дітей з РАС. Лікування PANS/PANDAS. Лікування опортуністичних інфекцій. Лікування імунних дефіцитів. Лікування та супровід хронічних дерматозів з метою продовження періодів ремісій та зменшення кількості рецидивів.

Мельник Леся Ігорівна
Лікар-імунолог, дитячий лікар-імунолог, лікар-дерматовенеролог (дорослий і дитячий)
Шейко Макар Васильович
Змінимо психіатрію разом

- консультативний прийом; - патопсихологічне обстеження; - лікування розладів психіки та поведінки.

Шейко Макар Васильович
Заступник директора з клінічних питань Vivere Clinic, Лікар-психіатр вищої категорії та лікар-генетик

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія