Головні болі

Головний біль (цефалгія) – поширений симптом, який значно погіршує якість життя, знижує працездатність, заважає повноцінно виспатися та відпочити. Головний біль характерний для безлічі захворювань – від звичайної застуди до серйозних запальних та інфекційних патологій, тому важливо не просто прибрати дискомфорт, а знайти причину його виникнення. Тільки такий підхід допоможе підібрати ефективне лікування і попередити небажані наслідки.

Симптоми та ознаки

Залежно від фенотипу головні болі поділяють на кілька видів:
    1. Тензійні болі. Спостерігаються найчастіше, мають оперізувальний гнітючий характер. Обумовлені травмами м'язів голови, шиї, сильним стресом. Можуть зберігатися від кількох годин до 1 тижня.
    2. Мігрень. Сильна, пульсуюча, переважно одностороння. Значно знижує працездатність або змушує повністю змінити спосіб життя. Частіше зустрічається у жінок.
    3. Головний біль напруги. Інтенсивність варіює від слабко вираженої до помірної. Спочатку виникає в потилиці, лобі, потім може поширюватися на всю голову. Як правило, не супроводжується погіршенням загального стану.
    4. Кластерні болі. Інтенсивні, односторонні, локалізуються у скронях, очниці. Діагностуються у 1% пацієнтів, причому до такого типу головного болю більше схильні чоловіки. Характерна особливість – виникають в один і той самий час через однакові проміжки (наприклад, увечері 1 раз на тиждень або місяць).

Головні болі також можуть супроводжуватися іншими симптомами:
    • порушення мовлення, координації рухів;
    • нудота, блювання;
    • безсоння;
    • депресія;
    • зміни особистості;
    • судомні напади;
    • різка втрата ваги;
    • світлобоязнь, підвищена чутливість до звуків.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Напади цефалгії (головного болю) можуть спостерігатися при таких станах:
    • гіпертонія;
    • остеохондроз;
    • сильний стрес;
    • пухлини головного мозку;
    • підвищення внутрішньочерепного тиску;
    • порушення мозкового кровообігу;
    • синдром хронічної втоми;
    • тривалий або неконтрольований прийом деяких препаратів.

Методи діагностики

У VIVERE CLINIC пацієнтам призначають комплексне обстеження, яке дає змогу знайти причину появи головного болю і підібрати ефективне лікування, спрямоване на її усунення. Тільки таким чином вдасться повністю усунути симптом, запобігти його повторному виникненню, а також уникнути більш серйозних ускладнень.

При наявності у пацієнта цефалгії можуть використовуватися такі методи обстеження:
    • необхідна лабораторна діагностика;
    • ЕЕГ;
    • УЗД щитоподібної залози;
    • МРТ;
    • обстеження шийного відділу хребта тощо.
    
Залежно від результатів діагностики лікарі клініки можуть відправити на дообстеження до інших фахівців, наприклад, нейрохірургів або онкологів. 

Профілактика та Лікування

 • Зменшити ризик розвитку головного болю допоможе якісний і регулярний відпочинок, повноцінний сон, своєчасне лікування соматичних захворювань.
 • Лікарі нашої клініки уважно вивчають анамнез захворювання пацієнта і результати досліджень, після чого підбирають етіологічне лікування. Терапія відрізняється залежно від виду головного болю. Ми не просто призначаємо симптоматичну терапію, а знаходимо й усуваємо його причину – лікуємо основне захворювання, яке призвело до його появи.
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Рекомендації

Якщо Ви періодично відчуваєте головний біль або його симптоми відрізняються вираженою інтенсивністю, не відкладайте консультацію у фахівця. Цефалгія також може вказувати на розвиток небезпечних для життя станів – інсульту, аневризми судин головного мозку тощо. 
Тому у разі появи головного болю будь-якого характеру і локалізації, особливо якщо він має хронічний характер, варто записатися на прийом до фахівця і пройти обстеження.

Вартість

У VIVERE CLINIC пацієнтам доступні інноваційні діагностичні послуги, необхідні для постановки точного діагнозу, ефективної терапії та гарного самопочуття. Ціна комплексного обстеження залежить від застосовуваних методів і визначається індивідуально. Дізнатися вартість окремих процедур Ви можете під час первинної консультації або у наших адміністраторів.
Запис у VIVERE CLINIC можливий за телефоном або через онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Арсірій Дар'я Олександрівна
Є речі, які від нас не залежать, але це не означає, що на цьому закінчилось життя. Треба діяти, шукати рішення, видихнути й подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Проводжу діагностику та лікування хворих з ураженням центральної, периферичної та вегетативної нервової системи. Володію такими маніпуляціями: - паравертебральна блокада; - кінезіотейпування; - люмбальна пункція.

Арсірій Дар'я Олександрівна
лікар-невролог ІІ категорії, дитячий лікар-невролог

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія