Депресія

Депресія – психічний розлад, для якого характерна втрата можливості отримувати задоволення, знижений фон настрої, втрата інтересу до життя, зменшення активності, почуття провини. За статистикою, цей стан діагностується у жінок в 2 рази частіше, ніж серед чоловіків.

Пацієнт має негативні переконання про себе та своє майбутнє, йому складно приймати рішення, виконувати якісь завдання.

Але головна небезпека у тому, що за відсутності своєчасного лікування депресивного розладу підвищується ризик спроби самогубства.

Звернутися з такою проблемою та пройти ефективне лікування депресії ви можете у VIVERE CLINIC. Наші фахівці знайдуть причину та підберуть ефективні методи корекції, які допоможуть відновити інтерес до життя та при цьому мінімізувати ризик рецидиву.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Симптоми та ознаки

Клінічні прояви депресивного розладу поділяються на кілька груп:
    1. Емоційні. Пацієнт втрачає інтерес до життя, відчуває пригніченість, почуття безнадійності, нестачу енергії, негативно сприймає будь-які події, страждає на безсоння. Можуть бути думки про суїцид.
    2. Пов’язані з порушенням мислення. Важко зосередити увагу, спостерігаються песимістичні погляди на події, переконання у своїй неповноцінності та нікчемності.
    3. Фізіологічні. Заняття, які раніше подобалися, більше не приносять задоволення. З'являються болі в тілі без об'єктивної причини, знижується витривалість, статевий потяг, апетит, підвищується стомлюваність.
    4. Поведінкові. Для депресії характерні безпричинні емоційні перепади, пацієнт завжди хоче усамітнитися, цурається колишніх захоплень, відчуває напругу у тілі, занепокоєння, напади плаксивості, смутку.

Також записатися на прийом до фахівця слід при появі таких симптомів:
    • негативні емоції, смуток, поганий настрій без видимих причин протягом 2 тижнів та довше;
    • стійка втрата інтересу до роботи, занять, які раніше приносили задоволення;
    • безпричинні напади страху, провини;
    • порушення сну, апетиту;
    • різке зниження самооцінки;
    • нав'язливі думки, схильність до суїциду.

Причини

Викликати депресію можуть як зовнішні чинники, так і деякі соматичні захворювання внутрішніх органів. Важливу роль у розвитку патології грає спадкова схильність.

Найчастіші причини депресивного розладу:
    • сильний стрес, спричинений втратою близької людини, розлученням чи іншими подіями;
    • психологічна травма;
    • втрата роботи;
    • вихід на пенсію;
    • зміна місця чи умов життя;
    • пухлини головного мозку;
    • патології надниркових залоз, щитоподібної залози;
    • перенесений інсульт;
    • розсіяний склероз;
    • алкоголізм, наркоманія;
    • неконтрольований прийом деяких препаратів.

Ризик розвитку депресії збільшується при зниженій емоційній стійкості та високих стресових навантаженнях на організм. До цього стану схильні також жінки у післяпологовому періоді.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Методи діагностики

У нашій клініці пацієнти проходять комплексне обстеження, яке дозволяє виключити захворювання зі схожими симптомами, а також виявити можливі структурні зміни, які спричиняють депресивний розлад. Далі відбувається психологічний огляд з використанням різних тестів.

Профілактика

Попередити розвиток депресії дозволяє покращення навичок стресостійкості, дотримання режиму роботи та відпочинку, регулярні профілактичні обстеження та своєчасне лікування соматичних захворювань. Також необхідно підтримувати оптимальний рівень фізичної активності, позитивне спілкування з близькими, практику медитації та релаксації.

Лікування

Зусилля лікарів VIVERE CLINIC спрямовані на роботу з першопричиною, яка призвела до розвитку депресії, адже лише в цьому випадку вдасться досягти стійкого терапевтичного результату. Також приділяється належна увага психологічній підтримці хворого.

Золотим стандартом лікування депресії є когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), яка проводиться найчастіше додатково до медикаментозного лікування. У клініці є фахівці, які займаються цим видом психотерапії. Курс складається з 15-20 щотижневих сесій, в ході яких виявляються та опрацьовуються негативні думки і переконання пацієнта, проводиться їх переоцінка та заміна на більш адаптивні. І, звичайно ж, використовується поведінкова активація.

КПТ – це не пасивний вид терапії. Вона вимагає від пацієнта максимальної залученості та відповідальності, виконання домашніх завдань (ведення щоденника думок, щоденника настрою, виконання практик медитації та релаксації, модифікація режиму дня та поведінки).

Лікування від депресії комплексне та підбирається індивідуально залежно від причини, вираженості симптомів, персональних особливостей пацієнта.

Лікування може включати такі методи:

 1. медикаментозне лікування;
 2. етіологічне лікування основного захворювання (якщо депресивний розлад викликаний соматичними хворобами внутрішніх органів та систем);
 3. лікування/корекція мітохондріальної дисфункції (мітохондріальна дисфункція);
 4. психотерапія;
 5. магнітотерапія;
 6. медитативні техніки.

Рекомендації

Починати лікування депресії слід якомога раніше, адже з кожним новим епізодом ризик рецидивів зростає, до того ж посилюються клінічні прояви, а на відновлення психічного здоров'я знадобиться більше часу.

Тому при появі 2-3 симптомів, що проявляються щодня протягом 2-3 тижнів, варто відправитися на консультацію до фахівця.

Вартість

Вартість діагностики та лікування визначається індивідуально залежно від ситуації. З пацієнтом працюють кваліфікований невролог та психіатр.
Запис на консультацію можливий по телефону або онлайн на зручний для вас час. Подбайте про своє психічне здоров'я вже сьогодні!

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Рибак Ігор Романович
Серйозне прагнення до будь-якої мети – половина успіху в її досягненні.

- системні автоімунні захворювання; - ревматичні захворювання; - первинні та вторинні імунодефіцитні стани; - імунні форми безпліддя.

Рибак Ігор Романович
Лікар-імунолог першої категорії

Стаж: 35 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Сенченко Андрій Борисович
Баланс у всьому!

-УЗД органів черевної порожнини -УЗД щитоподібної залози -УЗД органів малого тазу -УЗД нирок

Сенченко Андрій Борисович
Лікар УЗД ІІ категорії

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Арсірій Дар'я Олександрівна
Є речі, які від нас не залежать, але це не означає, що на цьому закінчилось життя. Треба діяти, шукати рішення, видихнути й подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Проводжу діагностику та лікування хворих з ураженням центральної, периферичної та вегетативної нервової системи. Володію такими маніпуляціями: - паравертебральна блокада; - кінезіотейпування; - люмбальна пункція.

Арсірій Дар'я Олександрівна
лікар-невролог ІІ категорії, дитячий лікар-невролог

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія