Тривожні розлади

Тривожні розлади — це група психічних станів, які супроводжуються безпричинним відчуттям страху та тривоги. Як правило, переживання не мають логічного обґрунтування та є надуманими.

У більшості випадків тривога супроводжується тілесними симптомами: м'язові зажими, відчуття комка в горлі, прискорене серцебиття, відчуття нестачі повітря, тремтіння в тілі.

Тривожні розлади є одними з найпоширеніших серед невротичних станів. Вони добре піддаються корекції, проте відсутність своєчасного звернення до лікаря та адекватного лікування часто призводить до серйозних наслідків, аж до втрати працездатності.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Симптоми та ознаки

Залежно від клінічних проявів використовується така класифікація тривожних розладів:
    • генералізований тривожний розлад;
    • фобії (страх конкретних об'єктів, подій);
    • панічний розлад;
    • ПТСР (посттравматичний стресовий розлад);
    • обсесивно-компульсивний розлад (супроводжується нав'язливими надуманими думками, які заважають вести звичний спосіб життя).

При такому стані тривога не піддається контролю. Також вона супроводжується іншими психічними симптомами:
    • поява великої кількості різних страхів;
    • відчуття напруженості у тілі;
    • підвищене занепокоєння з будь-якого питання;
    • скутість;
    • проблеми із засинанням, поверхневий сон;
    • складнощі з концентрацією;
    • швидка стомлюваність.

Крім цього, у момент підвищеного занепокоєння у пацієнта спостерігаються соматичні прояви:
    • запаморочення;
    • відчуття комка у горлі;
    • припливи жару та холоду в тілі;
    • безпричинні болі різної локалізації;
    • підвищена пітливість;
    • прискорення пульсу, дихання;
    • сухість у роті;
    • часті позиви до сечовипускання;
    • нудота.

На тривожний розлад вказує постійне стійке повторення певних симптомів протягом декількох місяців.

Методи діагностики

При підозрі на цей стан у нашій клініці пацієнт проходить комплексне обстеження. Це дозволяє не просто підтвердити діагноз, а й знайти його причину – психогенного чи соматичного характеру, та спрямувати зусилля саме на її усунення.

Встановити остаточний діагноз допомагають різні тести та опитувальники. Також лікар вивчає анамнез, аналізує психоемоційний стан пацієнта. За потреби призначається консультація невролога, психолога чи інших вузькопрофільних спеціалістів.

Профілактика

До розвитку цього стану схильні люди різного віку та статусу. Однак зменшити ризики допомагає навчання практикам релаксації при стресі, дотримання режиму відпочинку та роботи, повноцінний сон, регулярні фізичні навантаження, активний спосіб життя.

Спровокувати стан можуть:

 1. стрес;
 2. психологічна травма;
 3. спадкова схильність (надчутливі особи);
 4. соматична патологія (порушення функції щитоподібної залози, надниркових залоз, хронічна обструктивна хвороба легень, бронхіальна астма та ін.);
 5. зловживання алкоголем чи вживання наркотиків;
 6. неконтрольований прийом деяких ліків.

Лікування

 • У клініці VIVERE CLINIC лікувальна програма при тривожному розладі включає немедикаментозні та медикаментозні методи.
 • Золотим стандартом лікування є когнітивно-поведінкова терапія (КПТ). Вона включає 15-20 щотижневих сесій із психотерапевтом, де розбираються страхи клієнта, негативні думки та переконання, а також тригери, які провокують виникнення тривоги.
 • Пацієнт активно вчиться виявляти свої негативні думки веде щоденник думок та емоцій (обов'язково як домашні завдання). На сесіях ці думки та неконструктивні правила переоцінюються спільно з терапевтом та розробляються більш адаптивні стратегії реагування та поведінки. КПТ — серйозний і відповідальний процес, де від клієнта вимагається залучення і працелюбність (це активний, а не пасивний вид терапії, де більшість залежить саме від клієнта).
ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Рекомендації

На тривожний розлад вказує постійне стійке повторення певних симптомів протягом декількох місяців. Якщо ви помітили у себе або близької людини такі зміни, не відкладайте запис на консультацію до фахівця.

Відсутність своєчасного лікування може спричинити серйозні наслідки – інфаркт міокарда, гіпертонію та інші захворювання. Також підвищене занепокоєння негативно впливає на якість життя людини, погіршує її фізичну, психологічну та соціальну адаптацію.

Вартість

Остаточна вартість обстеження та лікування визначається індивідуально та залежить від використовуваних методів. З пацієнтом працюватиме команда фахівців, а саме психіатр, імунолог та невролог.

Записатися на прийом можна через онлайн-форму або по телефону.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Селезньова Ольга Іванівна
Перший крок на шляху до вирішення проблеми – усвідомлення, що вона існує

Проведення електроенцефалографії (ЕЕГ) у дітей та дорослих з метою диференціальної діагностики судомних та епілептиформних станів при різних захворюваннях, а також динамічному спостереженні при проведенні специфічної терапії.

Селезньова Ольга Іванівна
Лікар функціональної діагностики вищої категорії, невролог
Стусік Марія Юріївна
Професіоналізм, людяні відносини, єдність команди з бажанням та спрамованістю працювати на хороший результат

- повне (комплексне) ведення пацієнтів з інфекційними захворюваннями, що супроводжуються неврологічними розладами у дітей із включенням у лікувальний процес батьків; - призначення дієтотерапії пацієнтам різних вікових груп з хронічним перебігом інфекційних захворювань; - профілактика рецидивів інфекційних та загострення запальних процесів.

Стусік Марія Юріївна
Лікар-інфекціоніст вищої категорії, педіатр, гастроентеролог

Стаж: 26 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Арсірій Дар'я Олександрівна
Є речі, які від нас не залежать, але це не означає, що на цьому закінчилось життя. Треба діяти, шукати рішення, видихнути й подивитися на ситуацію під іншим кутом.

Проводжу діагностику та лікування хворих з ураженням центральної, периферичної та вегетативної нервової системи. Володію такими маніпуляціями: - паравертебральна блокада; - кінезіотейпування; - люмбальна пункція.

Арсірій Дар'я Олександрівна
лікар-невролог ІІ категорії, дитячий лікар-невролог

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Шейко Макар Васильович
Змінимо психіатрію разом

- консультативний прийом; - патопсихологічне обстеження; - лікування розладів психіки та поведінки.

Шейко Макар Васильович
Заступник директора з клінічних питань Vivere Clinic, Лікар-психіатр вищої категорії та лікар-генетик

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія