Діагностика та лікування первинних та мінорних імунодефіцитів

При первинному імунодефіциті, зумовленому різними генетичними аномаліями, спостерігається імунна недостатність. Іншими словами, імунна система не здатна повноцінно виконувати свої функції, тому будь-яка інфекція може становити серйозну небезпеку для здоров'я людини. Найчастіше зустрічаються мінорні імунодефіцити, при яких відбувається зниження резистентності до окремих видів мікроорганізмів.

Клінічна картина: коли звертатися до лікаря?

Усі клінічні прояви мінорних та первинних імунодефіцитів можна розділити на три основні синдроми:

 1. Інфекційний синдром. Пацієнта турбують часті рецидиви інфекційних захворювань. Найчастіше це тонзиліти, цистити, уретрити, пневмонія, остеомієліт, патології, викликані грибковими інфекціями. Нерідко розвиваються гельмінтні інвазії.
 2. Синдром порушення імунної толерантності. Симптоми можуть проявлятися різними алергічними реакціями, а в деяких випадках навіть псевдоалергійними ускладненнями. Аутоімунні порушення стосуються периферичної та центральної нервової системи, що призводить до розвитку невритів, нейропатії, аутоімунних енцефалітів та інших патологій. Нерідко турбують запальні дерматози, псоріаз, неспецифічний виразковий коліт та інші імуно-запальні процеси.
 3. Неопластичний синдром. Можуть розвиватися лімфоми, карциноми та інші типи новоутворень.

Також у пацієнтів з таким діагнозом може бути порушення фертильності, безпліддя, виникнення побічних реакцій на вакцинацію та непереносимість деяких лікарських препаратів.

Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Причини

Причина розвитку первинних та мінорних імунодефіцитів полягає в наявності генетичних аномалій. Найчастіше передаються від батьків, рідше виникають під впливом різних несприятливих чинників.

Методи діагностики

У клініці VIVERE CLINIC використовуються сучасні методи діагностики первинних та мінорних імунодефіцитів. Обстеження завжди починається з огляду та збору анамнезу. Також проводиться диференційна діагностика, вивчення лабораторного фенотипу імунодефіциту, молекулярно-генетичне тестування та інші аналізи.

Для кожного пацієнта ми складаємо унікальну діагностичну панель. Усі необхідні дослідження можна пройти у VIVERE CLINIC. Завдяки комплексному підходу нашим лікарям вдається не тільки встановити діагноз, але й виявити причину патології.

Профілактика

Первинна профілактика мінорних імунодефіцитів полягає у раціональному плануванні сім'ї. Заходи вторинної профілактики спрямовані на попередження симптомів та зниження ризику ускладнень. Для цього варто дотримуватись наступних рекомендацій:

 1. Відмовтеся від роботи на шкідливих виробництвах.
 2. Уникайте впливу на організм різних токсичних речовин у побуті, контакту з пестицидами, інсектицидами.
 3. Необхідно раціоналізувати програму вакцинації.

Крім цього, варто обережно приймати імуносупресивні препарати, щоб уникнути можливих інфекційних ускладнень.

Лікування мінорних та первинних імунодефіцитів

Лікування первинного імунодефіциту для кожного пацієнта у клініці VIVERE CLINIC підбирається консиліумом лікарів, виходячи з симптоматики, першопричини, ризиків виникнення ускладнень та інших факторів. Терапія починається з корекції способу життя та симптоматичного лікування. Наприклад, при бактеріальних інфекціях призначаються антибіотики.

Як основна терапія, спрямована на усунення причини патології, застосовується імунозамісна терапія, у тому числі для лікування імунодефіцитів використовуються й інші сучасні методи з доведеною ефективністю, зокрема, препарати з плазми сумісного донора, імуноглобуліни, імуномодулятори та імуностимулятори.

Рекомендації

При появі симптомів захворювання не слід відкладати запис до лікаря. Рання діагностика та своєчасно розпочате лікування допоможуть уникнути можливих неопластичних та інших ускладнень. 

Вартість

Незважаючи на те, що на окремі послуги у клініці діють фіксовані ціни, вартість діагностики та лікування для кожного пацієнта визначається індивідуально. Загальна ціна може змінюватися в залежності від застосовуваних методів обстеження та терапії. Уточнити, скільки коштуватиме діагностика та лікування, можна у лікаря під час консультації.

Щоб записатися на прийом, зателефонуйте нам або заповніть онлайн-форму на сайті.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Шейко Макар Васильович
Змінимо психіатрію разом

- консультативний прийом; - патопсихологічне обстеження; - лікування розладів психіки та поведінки.

Шейко Макар Васильович
Заступник директора з клінічних питань Vivere Clinic, Лікар-психіатр вищої категорії та лікар-генетик

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Пянтковська Наталія Сергіївна
«Знайти причину й усунути її» – це мій девіз в роботі з кожним пацієнтом

- неврологічний огляд; - інтерпретація електроенцефалографії та доплерографії судин головного мозку; - інтерпретація електронейроміографії; - корекція метаболічних та генетичних порушень.

Пянтковська Наталія Сергіївна
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 18 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Монастирський Володимир Олегович
Робити все свідомо, структуровано та з максимальною увагою до процесу. Неврологія - це спеціальність, де важливі деталі

- хвороба Паркінсона; - епілепсія та судомний синдром; - розсіяний склероз; - судинна неврологія (інсульти та їх наслідки, церебральний атеросклероз, артеріальна гіпертензія); - демієлінізуючі, запальні та дегенеративні захворювання нервової системи; - деменції; - наслідки ЧМТ; - мігрень; - полінейропатії; - нейроінфекції.

Монастирський Володимир Олегович
Лікар-невролог вищої категорії, кандидат медичних наук

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Стефанишин Володимир Михайлович
«Хочеш іти швидко - іди сам, хочеш іти впевнено і далеко - йди з командою». Лише з командою однодумців можна досягти високих результатів.

Спеціалізуюся на: PANS/PANDAS, Мітохондріальні порушення, Синдром хронічної втоми, Аутоімунні енцефаліти.

Стефанишин Володимир Михайлович
Директор Vivere Clinic, президент Асоціації нейроімунологів України
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія