Тригемінальна невралгія

Невралгія трійчастого нерва (або тригемінальна невралгія (ТН)) — захворювання, яке розвивається внаслідок ураження V пари черепних нервів і супроводжується гострими нападами прострілюючого лицьового болю. Для ТН характерні періоди ремісії та загострення.

При відсутності правильного лікування, націленого на виявлення та усунення причини, пароксизми можуть призвести до тимчасової чи навіть постійної втрати працездатності.

За статистикою, лицьова невралгія спостерігається частіше у жінок, ніж у чоловіків. У 70% клінічних випадків діагностується правостороннє ураження, 29% припадає на лівосторонню локалізацію та ще 1% – на двосторонню невралгію.

Симптоми та ознаки ТН

Головний прояв тригемінальної невралгії — гострий прострілюючий біль, порівняний з ударом струмом. Частота нападів може досягати 100 епізодів на добу, які тривають до 2 хвилин. Біль зазвичай локалізується в ділянці порушення іннервації однієї з чутливих гілок трійчастого нерва. Може посилюватися при жуванні, натисканні, торканні.

Інші симптоми невралгії трійчастого нерва:

 • біль у зубах на відповідній стороні;
 • сльозотеча;
 • почервоніння обличчя та склери;
 • виділення із носа;
 • парестезії обличчя (порушення чутливості — печіння, відчуття повзання мурашок та ін.).

При перших проявах захворювання важливо записатися на консультацію до лікаря. Зволікання може спричинити поширення запального процесу на більш широкі ділянки лицьового нерва і виникнення ускладнень. Чим раніше розпочате лікування, тим кращий прогноз і вищі шанси на повне одужання.

Причини

У більшості випадків больовий синдром виникає на тлі компресії стовбура трійчастого нерва артеріальною петлею. Причинами захворювання можуть бути:

 • судинно-нервовий конфлікт у мосто-мозочковому куті (здавлення корінця нерва аномальною судинною петлею);
 • перенесення герпесвірусної інфекції (HV1, HV2, HV5, HV6, VZV);
 • демієлінізація стовбура нерва в ділянці входу в головний мозок;
 • структурні зміни у черепі внаслідок частих запалень придаткових пазух;
 • пухлини мосто-мозочкового кута;
 • переохолодження;
 • патології судин, що супроводжуються ущільненням стінок (гіпертонія, атеросклероз);
 • розсіяний склероз;
 • неякісне виконання стоматологічних маніпуляцій.
Для запису на прийом чи консультацію телефонуйте:

Методи діагностики

На первинній консультації лікар детально вивчає анамнез та скарги, виконує об'єктивний огляд. Для підтвердження діагнозу та визначення причин лицьової невралгії пацієнтам VIVERE CLINIC призначається комплексне обстеження. Воно може включати:

 • загальний та біохімічний аналіз крові;
 • ПЛР;
 • МРТ основи головного мозку та мостомозочкових кутів;
 • електронейроміографія;
 • МРТ;
 • рентгенографія придаткових пазух носа.

Лікарі нашого медичного центру підбирають програму діагностики персонально для кожного пацієнта, націлену не просто на підтвердження діагнозу, а на визначення причин тригемінальної невралгії. Такий підхід дозволяє нам знайти джерело проблеми та усунути його, тим самим попередивши повторні рецидиви та серйозні ускладнення. Всі діагностичні процедури можна пройти в нашій клініці без необхідності звертатися до інших лабораторій.

Профілактика

Зменшити ризик розвитку лицьової невралгії дозволить профілактика та своєчасне лікування запальних захворювань носових пазух, герпесвірусних інфекцій, судинних патологій. Також варто уникати сильного переохолодження, звертатися до кваліфікованого стоматолога для лікування зубів.

Лікування тригемінальної невралгії

Спеціалісти VIVERE CLINIC керуються міжнародними протоколами та використовують методи лікування з доведеною ефективністю. Перевага надається консервативним щадним методам, націленим на викорінення причини невралгії, а не просто на полегшення стану пацієнта.

Медикаментозна терапія невралгії трійчастого нерва може включати такі препарати:

 • протисудомні;
 • антидепресанти;
 • спазмолітики;
 • кортикостероїди за показаннями;
 • вітамінні комплекси.

Найчастіше консервативна терапія дозволяє досягти повного одужання. У разі її неефективності розглядається доцільність хірургічного лікування тригемінальної невралгії.

Рекомендації

При відсутності правильного та своєчасного лікування невралгія трійчастого нерва може призвести до кон'юнктивіту, контрактур, довільного скорочення або дистрофії мімічних м'язів. Тому при появі симптомів захворювання слід записатися на прийом до невролога та пройти комплексне обстеження.

Вартість

У VIVERE CLINIC пацієнтам доступні інноваційні методи діагностики та лікування, які дозволяють знайти та усунути причину захворювання, тим самим досягнувши повного одужання. Прийом ведуть кваліфіковані лікарі з великим практичним досвідом, які тісно взаємодіють між собою та спільно підбирають терапевтичну тактику для кожного пацієнта.

Ціна послуг вказана у прайсі. Остаточна вартість обстеження та лікування формується індивідуально, оскільки залежить від використовуваних методів. Для запису на консультацію зателефонуйте нам або залиште заявку на сайті, і наш менеджер зв'яжеться з вами.

ВИ ПОТРЕБУЄТЕ ДОПОМОГИ?

Телефонуйте або відправляйте заявку на прийом зараз

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Ми бачимо людей, а не лише пацієнтів

Наша місія – змінити ставлення до «приречених» діагнозів і надати кожному надію та шанс на повноцінне та якісне життя.

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ

Хочу залишити свій відгук тому що ми були дуже задоволені сервісом та професійністю Vivere! Адміністратор була дуже уважна до нас! Ми змогли зробити усі необхідні аналізи не витрачаючи купу часу на це! Дуже дякую!

Olha Kostova

Їдемо кожного разу до клініки з іншого міста, і не дарма! Дуже привітні адміністратори, завжди допоможуть у вирішенні різного роду питань. Молодці! Окрема подяка лікарям, ви справжні професіонали, вам щирий уклін!!! Рекомендую клініку для всіх, кому важлива якість, швидкість, та професіоналізм!

Ганна

Вперше була на прийомі у цій клініці. Атмосфера неймовірно приємна. Працівники дуже ввічливі та уважні. Мене оглядала лікар Мельник Леся Ігорівна, лікар відразу визначила суть проблеми і призначала адекватне лікування, дуже чуйна та приємна. Я тільки починаю лікування, тож сподіваюся, що результат буде хороший. Щиро рекомендую цю клініку.

Людмила

Проходила лікування у Шейко Макара Васильовича, сподобався підхід до справи, є відчуття що лікар дійсно хоче допомогти розібратися в проблемі, з першого разу вдало підібрав лікування яке дає позитивну динаміку, тому якщо ви вже скрізь були і вам ніхто не допоміг, раджу звернутися саме до цього лікаря.

Оксана

Świetny zespół pielęgniarki znajdują żyły których nie widać ,w mgnieniu oka, lekarze nie leczą objawów tylko chorobę co już w Polsce się rzadko zdarza. Każda diagnoza była konsultowana z lekarzem i szefem kliniki. Logistyka super z niczym nigdy nie było problemu we wszystkim pomagano nam od samego początku. Co najważniejsze nikt nie boi się ( ..ovid 19) co w tych czasach świrusa jest rzadkością. Klinika na wysokim poziomie sami specjaliści w swojej dziedzinie. My widzimy ogromne postępy w zachowaniu naszej autystycznej córki.

Sebastian Lutoborski
Стефанишин Володимир Михайлович
«Хочеш іти швидко - іди сам, хочеш іти впевнено і далеко - йди з командою». Лише з командою однодумців можна досягти високих результатів.

Спеціалізуюся на: PANS/PANDAS, Мітохондріальні порушення, Синдром хронічної втоми, Аутоімунні енцефаліти.

Стефанишин Володимир Михайлович
Директор Vivere Clinic, президент Асоціації нейроімунологів України
Ніфонтова Лариса Валентинівна
Забезпечення якості повноцінного життя пацієнта

- проведення консультативної, діагностичної, терапевтичної допомоги пацієнтам з ендокринологічними захворюваннями - помпова інсулінотерапія - використання авторських методик з науково доведеною ефективністю для діагностики та лікування захворювань ендокринологічного профілю

Ніфонтова Лариса Валентинівна
Лікар-ендокринолог вищої категорії, дитячий ендокринолог

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Шейко Макар Васильович
Змінимо психіатрію разом

- консультативний прийом; - патопсихологічне обстеження; - лікування розладів психіки та поведінки.

Шейко Макар Васильович
Заступник директора з клінічних питань Vivere Clinic, Лікар-психіатр вищої категорії та лікар-генетик

Стаж: 20 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Сенченко Андрій Борисович
Баланс у всьому!

-УЗД органів черевної порожнини -УЗД щитоподібної залози -УЗД органів малого тазу -УЗД нирок

Сенченко Андрій Борисович
Лікар УЗД ІІ категорії

Стаж: 10 років

ЗАПИСАТИСЬ НА ПРИЙОМ
Мельник Леся Ігорівна
Займайтеся тим, що любите, і Вам ніколи не доведеться працювати.

Лікування дітей з РАС. Лікування PANS/PANDAS. Лікування опортуністичних інфекцій. Лікування імунних дефіцитів. Лікування та супровід хронічних дерматозів з метою продовження періодів ремісій та зменшення кількості рецидивів.

Мельник Леся Ігорівна
Лікар-імунолог, дитячий лікар-імунолог, лікар-дерматовенеролог (дорослий і дитячий)

ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА?

НАША КЛІНІКА ДЛЯ ВСЬОГО СВІТУ

Vivere International – це шанс для кожного пацієнта з будь-якого куточка світу отримати експертну допомогу в діагностиці та лікуванні таких хвороб як розлади аутистичного спектру, PANS/PANDAS-синдром, синдром хронічної втоми, депресивно-тривожні розлади, аутоімунні енцефаліти, деменції та інших хвороб, зумовлених порушенням метаболічних та нейроімунологічних процесів у дітей та дорослих.

 • Для іноземних громадян розроблений повний комплекс послуги «Медичний туризм».

 • Пропонуємо консультативні послуги провідних вузькоспеціалізованих фахівців України та світу українською, англійською чи будь-якою іншою іноземною мовою.

 • Надаємо можливість здати чи направити Ваші аналізи в будь-яку лабораторію світу.

 • Пропонуємо медичну допомогу (повний комплекс) українським пацієнтам, які знаходяться за кордоном.

 • Маємо «Денний стаціонар» для введення будь-яких препаратів зареєстрованих в Україні.

У нашій клініці працює багатопрофільна команда професіоналів, які використовують новітні лікувальні протоколи, що підтвердили свою ефективність на засадах доказової медицини.

VIVERE INTERNATIONAL

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія
12000+
надано професійних консультацій
8244+
пацієнтів звернулось до нас
482+
іноземних пацієнтів
647+
проведено диагностик
Україна
США
Швеція
Канада
Казахстан
Сербія
Польща
Північна Македонія
Молдова
Азербайджан
Хорватія
Білорусія
Кіпр
Узбекистан
Португалія
Німеччина
Боснія і Герцоговина
Чехія
Греція
Фінляндія
Австрія
Угорщина
Нідерланди
Великобританія
Бельгія
Іспанія
Італія
Ірландія Ірландія
Південна Корея
ОАЕ
Саудівська Аравія
Грузія
Швейцарія
Туреччина
Албанія
Австралія

Ми допомогли пацієнтам з наступних країн:

 • Україна
 • США
 • Швеція
 • Канада
 • Казахстан
 • Сербія
 • Польща
 • Північна Македонія
 • Молдова
 • Азербайджан
 • Хорватія
 • Білорусія
 • Кіпр
 • Узбекистан
 • Португалія
 • Німеччина
 • Боснія і Герцоговина
 • Чехія
 • Греція
 • Фінляндія
 • Австрія
 • Угорщина
 • Нідерланди
 • Великобританія
 • Бельгія
 • Іспанія
 • Італія
 • Ірландія
 • Південна Корея
 • ОАЕ
 • Саудівська Аравія
 • Грузія
 • Швейцарія
 • Туреччина
 • Албанія
 • Австралія